Urmas Eero Liivi õudusfilmi "Kiirtee põrgusse"esilinastus Coca Cola Plazas Rauno Volmar

Kodumaine õudusfilm

Teisipäeval, 15. septembril kell 21.30 on TV3 eetris Eesti esimene täispikk õudusfilm “Kiirtee põrgusse” (Eesti 2019.)

Urmas Eero Liivi lavastatud õudusfilmi keskmes on vennad Markus (Franz Malmsten) ja Tom (Kristjan Kasearu), kes juhusliku tööotsa tõttu satuvad suure kiirtee lähedal asuvasse ja suvilaks ümber ehitatud üksikusse metsatallu. Tavaline töötegemine võtab aga veidra pöörde, kui vanem vend Tom leiab kuuri lammutades kulunud kohvri, kust tuleb päevavalgele imelikke fotosid ja kõhedust tekitavaid esemeid.

Mitu inimest peab enne veriselt hukka saama, kui hakkab selguma, mis selles vanas talukohas tegelikult toimub ja miks?

Osades Franz Malmsten, Kristjan Kasearu ja Kersti Heinloo. Kõrvalosades Brigitte Susanne Hunt, Maia Vahtramäe, Merilin Taimre, Oliver Kristman, Merilin Mälk, Egon Nuter, Liina Tennosaar jt.

Kuidas inimesed lähevad propaganda õnge?

Reedel kell 20 näitab ETV2 filmi “Propaganda – valede müümise kunst” (“Propaganda: The Art of Selling Lies” Kanada/Saksa 2019).

Filmi autor Larry Weinstein uurib veenmiskunsti ja vale pildi loomise ajalugu kaugest minevikust kuni tänapäevani, mil propaganda turmtuli on tugevam kui kunagi varem. Seepärast on tähtis teada, miks inimesed nii kergesti propaganda õnge lähevad ja millised on peamised manipuleerimismeetodid.

”Prillitoosi” erisaade

Pühapäeval, 20. septembril kell 9.05 esitleb “Prillitoos” saadet “Sõbrad muusikas. Andres Valkonen ja Leelo Tungal”.

Andres Valkoneni loodud laul “Moonika” valiti viimase saja aasta kauneima laulu hulka. Muusika on kirjutatud Leelo Tungla sõnadele ja sellest laulust sai alguse kahe looja sõprus ning pikka aega kestnud koostöö. Peale suure hulga tunnustust ja preemiaid pälvinud laulude on Andres Valkonen ning Raimo Kangro loonud ka Eesti esimese rokkooperi, mille sõnade autor on samuti Leelo Tungal. Saatejuht on Reet Linna.