Aasta ilma JÜRI AARMATA |

Ärasaatmisel Kaarli kirikus palus Jüri Aarma pere, et lillede ja pärgade asemel tehtaks annetus nimelise orelivile jaoks. Sellest sai kiriku kõigi aegade rekordannetus, mis küündis üle 6000 euro.

Kokku valis Aarmate pere Jüri mälestuseks Eesti suurimasse, Kaarli kiriku Walckeri orelisse helisema 12 vilet. Valik ei käinud suuruse järgi ega olnud ka juhuslik. Nimelt oskas Jüri kauaaegne kamraad Lauri Nebel kohe öelda, kui viled jutuks tulid, et Jüril on oma noot — sol-diees. See oli kõigile üllatus.

“Igal inimesel on oma noot,” imestab Lauri Nebel nüüd omakorda, et teised seda ei tea. Tema kuulnud kunagi Gunnar Aarma käest ja on pärast eluaeg teadnud, et Jüri heli on sol-diees ja tema ise si.

Selle nädala alguses mängib Kaarli kiriku organist Piret Aidulo Jürile valitud 12 sol-dieesi vilet Maalehe palvel ette ja teeb veel enamgi.


Kui keegi tahab nimelist vilet, siis saab selle valida olemasolevate hulgast ning pärast annetuse tegemist sümboolselt enda omaks pidada. Vilet endaga koju kaasa, nagu vahel seda on soovitud, keegi ei saa.
Jaanus Lensment