---

“Head Valgamaa inimesed! Pöördume teie poole üleskutsega toetada meie maakonna Sangaste vallast pärit superstaarikandidaati Birgit Varjunit, kes on jõudnud kolme parima hulka ja kellel on kõik eeldused saadagi võitjaks, et oma võidusäras siis lasta uhkelt kõlada nii Valgamaa kui Sangaste nimel. Mis võiks veel toredam jõulukingitus olla meie maakonnale!?”

Ilmselt osutus Harjumaa rahvas ettevõtlikumaks, sest sealt pärit konkurent napsas noore lauljatari eest võitjatiitli endale.

Ent Sangastele ja kogu Valgamaale tõi Birgit Varjun sära ometigi, sest tänu talle käis selle maakonna nimi aastalõpu uudistest läbi tublisti rohkem kui muidu.

Tõsimeelsemate tegude hindajate meeleheaks tõstavad Valgamaa ajalehe kokkukirjutajad eesotsas peatoimetaja Sirli Homuhaga tänavuse aasta aupaistesse aga kohaliku mehe major Meelis Kivi, kelle tegevus aitab noorte väärtushinnanguid isamaalises suunas liigutada.

Muu hulgas korraldas major Kivi Valgas sõjaajaloo päevi ning asutas linna piirivalvelinnakusse isamaalise kasvatuse püsiekspositsiooni.

Tähelepanuta ei saa jätta ka Valga korvpallikooli esindusmeeskonda, kes saavutas kevadel suurte rahaliste raskuste kiuste meistriliigas neljanda koha. Ka käesoleval hooajal on kossupoisid võitnud Tallinna ja Tartu klubisid, kelle eelarved on väikese piirilinna omast mitu korda suuremad.

Allikas: Valgamaalane, ML