Katses osalenud hiina noormees on elanud Tallinnas juba kümme aastat, kuid esineb videos asjatundmatu turistina. Inimeste reaktsioone vaata varjatud salvestuselt.

Video on inglise keeles. Vabandame subtiitrite puudumise pärast, lisame intervjuu eestikeelse lühikokkuvõtte.

Jie Yin on pärit Pekingist. Igapäevaselt on ta ooperilaulja, Eesti Muusika ja Teatriakadeemia (EMTA) doktorant. Seejuures esimene hiinlane, kes kunagi EMTA doktoratuuri vastu võetud.

"Eksperiment läks ootuspäraselt. Inimesed olid sõbralikud, minuga suheldi vabalt ja kui küsisin, siis juhatati teed. Üks härra tuli ise trammis juurde ja ütles, kus maha peaksin minema. Pöördusin erinevate inimeste poole: noored ja vanad, mehed ja naised, eestlased ja välistaustaga kohalikud," kirjeldab Jie.

Katse käigus kostus vaid korra sõna "Koroona". "Kuid võib-olla rääkisid nad õllemargist," naljatleb Jie.

Diskrimineerimine ei ole Jie sõnul Eestis probleem. Vähemalt tema kümne aastase kogemuse sees mitte. Ka nüüd, koroonaviiruse plahvatusliku leviku ajal, pole ta eelarvamuste ohvriks langenud.

"Küll on mõnikord ülikoolis või tutvusringkondades loobutud minuga suhtlemast kui olen öelnud, et olen Hiinast. Kuna suhtleme inglise keeles, siis võib-olla algul arvatakse, et olen ameeriklane," jagas Jie kogemusi.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!