Foto: Karin Kaljuläte

XX tantsupeole ihkajate teistes eelproovides osales kokku 995 kollektiivi 15 141 tantsija ja võimlejaga, neist pääses peole 713 kollektiivi 10 540 tantsija ja võimlejaga. Peost väljajäänute arv 4601 on suurem kui Põltsamaa või Paldiski elanike arv.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA andmeist nähtub, et kõige suurem oli N2 naisrühmade, Tallinna ja Harjumaa 2.-3. klassi segarühmade, pererühmade, 6.-8 klassi segarühmade ning noorterühmade konkurss. Neis alaliikides tuleb peost eemale jääda 45 kuni 33 protsendil eelvoorudes osalenutest. Näiteks peab N2 naisrühmade naistest koju jääma 791 tantsijat ja 2.-3. klassi rühmadest 493 last.

Täpsemaid andmeid vaata tabelist.

Ootame jätkuvalt arvamusi


Maaleht on läbi selle nädala vahendanud nii veebis kui ka paberlehes peole pääsejate ja mittepääsenute muljeid ja mõtteid. Teeme seda ka edaspidi.

Ootame aga eelkõige oma lugejatelt nüüd diskussiooni jätkamist teemal, millisena kujutate ette tuleviku tantsupidu, kuhu pääseks osalema võimalikult palju soovijaid nii, et me tantsupeoteed poleks palistatud pisarate ja pettumustega. Kirjutage rein.sikk@maaleht.ee.

Ponnistame, et üheskoos arutledes parimad peod luua!