Juubelipidu 25. aprill 2019
JUUBELIPIDU 150 | Laulupeosõit, mis jättis jälje kogu eluks
0“Üks mu selgemaid mälestusi varasest lapsepõlvest on laulupeol käimisest,” alustab Mari värvikat meenutust ning palub perekonnanime loo juurde mitte kirjutada, sest elusolevad sugulased tunnevad end ehk puudutatuna.

Eesti NSV koolinoorte tantsu- ja laulupidu Tallinnas 1972. aasta juunis. Võrumaa Muuseum, www.muis.ee
See pidi olema III noorte laulu- ja tantsupidu 1972. aastal, sest mäletan, et mul oli seljas roosa punaste lipsukestega kleit, mida ma nii umbes nelja-aastasena kandsin.
Tõe huvides pean alustama sellest, kuidas mind peole eelneval päeval koos vanaisaga bussi peale pandi ja peaaegu Eesti teisest otsast Tallinna lähistele tädile külla saadeti. Paraku juhtus nii, et Viljandis, kus bussil oli pikem peatus, leidis vanaisa endale sõbra, kellega kahasse osteti puhvetist reisile kaasa kaks pudelit – ühes limonaad (selle sain mina), teises midagi märksa kangemat.