Lennukas luulefestival “Tähetund”, tähelepanu väärivad näitused, muu hulgas “Õ” ja julge noor teater, seekord etendusega “Between Dreams and Drowning”. Justkui protestiks suurlinnastumisele, sünnib selline kunst Eesti väikelinnades.

Margus Mikomägi

Jüri Arrak on mu meelest märkinimene. Tema värsket raamatut “Kunstiaed” soovitan lugema hakata tagantotsast, sest seal on need viimased märgid. On filosoofiat ja mõttelugu.

Juku-Kalle Raid

Mart Kivastiku värskelt ilmunud “Taevatrepp” on ... või võiks olla üks võluv väike romaan. Kõik vajalik on olemas – põnev idee, hea stiil, ja mölakas, aga sümpaatseks saav peategelane. Ent kuskil läheb miskit nihu...

Jürgen Rooste

Tänaseks meie seast lahkunud Mladen Kiselovi lavastus “Kes kardab Virginia Woolfi?” esietendus Tallinna Linnateatri kammersaalis 23. jaanuaril 2010. Ja on siiani nagu uus, ei ole laisk ega tolmune.

Margus Mikomägi

Loomingu Raamatukogu on alati mu jaoks olemas olnud. Nüüd hakkab neil ilmuma kuldsari – parimate, haruldasemate või nõutumate vanade raamatute uustrükk. Aga parimad mis mõttes?

Jürgen Rooste

Trükikojast tuli just literaat Vaapo Vaheri kaheköiteline hiigeluurimus “Hiiumaa kirjanduse lugu”, mis viitab küll kindla paigaga seotusele, kuid ei tähenda siiski vaatevälja piiratust, vaid lisab uut teavet ja iselaadi rakursse kogu Eesti kirjandusuurimisse.

Erika Klaats

“Mis film see selline on? Järjekordne lõputu äng ja pimedus? Miks te teete selliseid?” küsib telesaatejuht filmi “Kohtunik” peaosalistelt. Mõlemad ütlevad vabandavalt vastu: “Ei, see pole sugugi nõnda, nalja saab ka.”

Annika Koppel

Mare Kõiva teosest “Eesti loitsud I. Arstimissõnad” leiab lisaks loitsudele ka laiema suunitlusega tekste haiguste ennetuseks, alkoholismist vabanemiseks, hirmust ülesaamiseks ja vaimse tasakaalu taastamiseks.

Reet Hiiemäe

Kirjandusteadlane professor Rein Veidemann ütles Lipal 9. augustil peetud Uku Masingule pühendatud konverentsil: “On 110 aastat Eesti geeniuse sünnist. Kogu Eesti oleks pidanud seda tähistama.”

Margus Mikomägi

Nädalavahetusel võõrustas Käsmu külake 7000 folgihuvilist, kes olid sel korral iiri muusika lainel ja võinuks sinna jäädagi. Või nagu ütles Üllar Saaremäe: “Ei saa aru, miks seda juba varem ei tehtud!”

Bianca Mikovitš

Hiljuti Tallinnas Telliskivi loomelinnakus avatud Fotografiska näitused heidavad me ette poliitilise, globaliseeruva, soolise identiteediga heitleva maailma – need on praegused valusad küsimused, ja sugugi mitte ainult hipsterituiksoonel.

Jürgen Rooste