Maaleht kogus sotsiaalmeedias oma lugejatelt fotosid kevademärkidest. Vaata galeriist, milliseid pilte saadeti ja jälgi Maalehte sotsiaalmeedias, et teinekord isegi saata! Alati võib kommentaariumisse ka pilte juurde lisada.
“Kas relvi on?” küsis Domodedovo lennuvälja tolliametnik reisijalt. “Kui oleks, lasknuksin need juba ammu käiku!“ vastas too tigedalt.
LUGEJATE FOTOD | Termomeetreid üle Eesti: -33 ja -20. Vaata, kui palju külma oli külmarekordi toonud hommikul (21)
Üks pilt ka Amsterdamist!Täna öösel purunus Jõhvis taaskord selle talve ametlik külmarekord, kui mõõdeti -30,1 kraadi. Palusime lugejatel saata pilte ka oma termomeetritest!
Pakane jõuab öösel Eesti kohale. Kesk-Eestis kuni -27 kraadi, Tallinnas ja Tartus hommikul -24 (28) 499
Tallinnas on homme hommikul kella 8 ja 9 vahel külma -24 kraadi. Siis tõuseb kuni -15kraadini, kuid õhtuks langeb taas -18 ja -16 vahele, näitab ilmateenistuse asukohapõhine prognoos.
LUGEJATE FOTOD | Termomeetreid üle Eesti: kui palju külmakraade kraade oli sinu kodukandis? (4)
Purunes selle talve külmarekord!Täna murdus juba teist ööd järjest talve ametlik külmarekord, kui Narvas mõõdeti miinuskraade 26,1. Tegelikult mõõdeti ilmateenistuse poolt erandlikel tingimustel asuvas väiksemates jaamades alla -29 kraadi, kuid sealsed temperatuurid ongi oma iseäralike tingimuste tõttu tavaolukorrast erinevad.
TALVE KÜLMAREKORD | Jõhvis mõõdeti pea -26 kraadi, Tudu eritingimustes -29. Tuleval ööl on oodata veel krõbedamat külma (46) 696
Kuidas pakaseks valmistuda, et torud jäässe ei läheks?Teada on, et lisaks planeetidele tiirleb ümber Päikese terve hulk väiksemaid taevakehi, aga neid leidub ka teistes süsteemides.
Kargus on asendunud vesise ilmaga. Laupäeval saab teoks uus pööre külmema suunas.
Aadria mere pärl Veneetsia on ohus – maa vajub, meri tõuseb.
Novembrikuu viimane kolmandik maalib mõnevõrra talvisema ilmapildi.
Kui mujal maailmas põhjustavad suured üleujutused kahju elanikele ja vähendavad piirkonna külastatavust, siis looduslikel aladel nagu Soomaa, sellistel puhkudel külastajate hulk mitmekordistub.
Neljapäev on lähiaja kõige soojem ja tuulisem päev. Lõunavoolus saabus merele madalrõhulohk, milles idapoolse sooja ja läänepoolse külma õhu kokkupuutel süvenes kiiresti väike osatsüklon, mis täna üle Läänemere Soome kiirustab.
Kaks aastat ja kolm kuud pärast nn sajandi tormi sai Eesti uue ilmarekordi – Ruhnu ilmajaamas registreeriti võimsaim siinmail puhunud tuuleiil, 48 meetrit sekundis. Miks teatakse sellest sündmusest nii vähe?
Nädala jooksul jõuab ilm kiiresti muutuda külmast soojaks, ja vastupidi. Neljapäeval ulatub Eestini Soomest kuivema ja kargema õhuga kõrgrõhuala ning hommikut tervitavad valdavas osas Eestis miinuskraadid, vaid saartel ja mandri läänerannikul on õhutemperatuur plusspoolel.
Lähema nädala jooksul võib soe ja kuldne sügis pöörata ette talvisema peatüki. Neljapäeval ulatub Eestini veel Ida-Euroopat katva kõrgrõhkkonna loodeserv ning hoiab siit tihedama saju eemal.
Looduse väiksemate liikide käekäiku mõjutas nii tänavune jahe ja kuiv kevad kui ka mullune põua-aasta.
Lähiajal kohtleb värvikirev sügis meid üsna leebelt. Neljapäeval Hiiumaa lähistele jõudnud madalrõhkkond ei kiirusta siit lahkumisega.
Vahel on päris keeruline mõista, mida ilmateates tegelikult öelda tahetakse.
Jahe periood on läbi. Tugev jugavool on külma tee läbi lõiganud ja teinud ookeanivete kohalt tulevale soojale tee vabaks.
Ka sügisel võib taevast kaela tulla õige mitmesugust kraami.
Põhjanaabrite poolt Eesti kohale kanduv madalrõhuvöönd viskab meil neljapäeval alla vihmahooge. Kirdetuul lõõtsub tugevamalt põhjarannikul ja lisab kõledust.
Küllap on paljud vahel mõelnud, kas teiste tähtede juures leidub Maaga sarnaseid planeete? Ja kas seal elavad mõistusega olendid, kes küsivad samasuguseid küsimusi?
Suveunest ärganud madalrõhkkonnad on alustanud lääne-idasuunalist rännet ning Läänemere ääres on tavapäraseks saanud sagedased vihmasabinad ja lõõtsuv tuul. Õhutemperatuur langeb tasapisi ja esimesed hallaööd ei ole enam kaugel.
Suvi hakkab selleks korraks mööda saama, aga suurt suvekolmnurka võib taevas jätkuvalt näha ka sügisõhtutel. Tuleb vaid lõunakaare asemel rohkem läände vaadata.
Lähiajal püsib külm põhjalaiustel lõksus ega pääse Läänemere äärde. Venemaa kohal jõudu koguva kõrgrõhuala ja Skandinaavias valitseva madalrõhuala vahel kannab õhuvool meile lõunakaarest esialgu värskust, uue nädala algul aga suisa suvist sooja ning vahetevahel ka niiskust.
Mõne päeva eest äratas president Donald Trump tähelepanu järjekordse ideega: rünnata keeristorme tuumapommidega. Lähenes ju USA-le troopiline torm Dorian.
Venemaal jätkub kõrgrõhkkonna kõigutamatu ülekaal ning selle serva all püsib tänane päev suuremal osal Eestist päikeseline ja kuiv.
Märgid, mis on talletunud Antarktika jääkilpi, näitavad, et ilmastik on viimaste sadade tuhandete aastate jooksul kõikunud päris palju, aga ei ole kunagi varem nii järsult soojenenud.
Sagedasti pilverünki taevasse tõstnud madalrõhkkonnad pääsevad ka lähipäevil üle Skandinaavia ja Soome liikuma ning nende serva mööda kandub läänekaarest ka meile niiskust.
Mis puutub tulevikku, siis pole küsimus selle ennustamises, vaid võimalikkuses – vast nii võiks tõlkida Antoine de Saint-Exupéry tsitaati, mille on oma kodulehele üles seadnud valitsustevaheline kliimamuutuste rühm.