LUGEJATE FOTOD | Suur sula tõi kevademärke üle Eesti

Maaleht kogus sotsiaalmeedias oma lugejatelt fotosid kevademärkidest. Vaata galeriist, milliseid pilte saadeti ja jälgi Maalehte sotsiaalmeedias, et teinekord isegi saata! Alati võib kommentaariumisse ka pilte juurde lisada.

Maaleht
TABEL | Külm tuleb - millal koer tuppa lasta?

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) kutsub loomaomanikke talvekülmadega pöörama senisest enam tähelepanu oma lemmikloomale, kes elab õues või kellega väljas pikemalt viibitakse. See, et koeral on kasukas ei tähenda alati, et ta ka külma talub paremini kui inimene, rõhutab selts.

Maaleht
Mitu aastaaega on tänavu Soomaal?

Kui mujal maailmas põhjustavad suured üleujutused kahju elanikele ja vähendavad piirkonna külastatavust, siis looduslikel aladel nagu Soomaa, sellistel puhkudel külastajate hulk mitmekordistub.

Arvo Järvet
Tunnustus universumi uurijatele

Nobeli füüsikaauhinna laureaatide väärikasse ritta on üha rohkem sattunud ka astrofüüsikuid ehk taevaste asjade uurijaid.

Laurits Leedjärv
Kes otsib, leiab päikese ka sügisel

Kaamostõbi tabab teadupoolest küll vaid põhjamaalasi, aga on nende kallal peaaegu kogu aeg, välja arvatud paar suvekuud.

Ain Kallis
Kotkas.

Suvi hakkab selleks korraks mööda saama, aga suurt suvekolmnurka võib taevas jätkuvalt näha ka sügisõhtutel. Tuleb vaid lõunakaare asemel rohkem läände vaadata.

Laurits Leedjärv
Teisipäeval saab jõudu juurde kõrgrõhkkond ja tõenäoliselt säilitab ülekaalu ka kolmapäeval.

Lähiajal püsib külm põhjalaiustel lõksus ega pääse Läänemere äärde. Venemaa kohal jõudu koguva kõrgrõhuala ja Skandinaavias valitseva madalrõhuala vahel kannab õhuvool meile lõunakaarest esialgu värskust, uue nädala algul aga suisa suvist sooja ning vahetevahel ka niiskust.

Taimi Paljak