Maaleht kogus sotsiaalmeedias oma lugejatelt fotosid kevademärkidest. Vaata galeriist, milliseid pilte saadeti ja jälgi Maalehte sotsiaalmeedias, et teinekord isegi saata! Alati võib kommentaariumisse ka pilte juurde lisada.

Maaleht

Kui mujal maailmas põhjustavad suured üleujutused kahju elanikele ja vähendavad piirkonna külastatavust, siis looduslikel aladel nagu Soomaa, sellistel puhkudel külastajate hulk mitmekordistub.

Arvo Järvet

Neljapäev on lähiaja kõige soojem ja tuulisem päev. Lõunavoolus saabus merele madalrõhulohk, milles idapoolse sooja ja läänepoolse külma õhu kokkupuutel süvenes kiiresti väike osatsüklon, mis täna üle Läänemere Soome kiirustab.

Helve Meitern

Nädala jooksul jõuab ilm kiiresti muutuda külmast soojaks, ja vastupidi. Neljapäeval ulatub Eestini Soomest kuivema ja kargema õhuga kõrgrõhuala ning hommikut tervitavad valdavas osas Eestis miinuskraadid, vaid saartel ja mandri läänerannikul on õhutemperatuur plusspoolel.

ELE PEDASSAAR

Küllap on paljud vahel mõelnud, kas teiste tähtede juures leidub Maaga sarnaseid planeete? Ja kas seal elavad mõistusega olendid, kes küsivad samasuguseid küsimusi?

Laurits Leedjärv

Suvi hakkab selleks korraks mööda saama, aga suurt suvekolmnurka võib taevas jätkuvalt näha ka sügisõhtutel. Tuleb vaid lõunakaare asemel rohkem läände vaadata.

Laurits Leedjärv

Lähiajal püsib külm põhjalaiustel lõksus ega pääse Läänemere äärde. Venemaa kohal jõudu koguva kõrgrõhuala ja Skandinaavias valitseva madalrõhuala vahel kannab õhuvool meile lõunakaarest esialgu värskust, uue nädala algul aga suisa suvist sooja ning vahetevahel ka niiskust.

Taimi Paljak