Hiiu Jähu toimetab Valgu külas, mis kuulub tänavuse aasta küla kandidaatide hulka. Seetõttu käis neil mai lõpus külas aasta küla hindamiskomisjon, kuhu kuulub ka Jüri Ratas, kelle Suislepad jahu jahvatama ja pakendama panid.

Mis juhtub, kui hiidlane ja saarlane maaülikoolis kokku saavad? Tuleb panna leivad ühte kappi ja kolida Hiiumaale. Just nii sai alguse Marys ja Even Suislepa ühine teekond põllumajandusmaailmas ning sündis Hiiu Jähu.

Annaliisa Post
Leili metsalood | Habras ja ajutine metsarahu

Minu igapäevastel liikumisteedel on mõneks ajaks rahulik aeg. Riigimetsast raiutud puiduvirnad veeti lõplikult ära eelmisel nädalal ja autoga saab ühest külast teise sõita taas mõlemast suunast, kartmata koormate laadimise ajaks passima jääda.

Leili Mihkelson
Rapsipõllud õitsevad ja lubavad head saaki.

Nädala lõpuni on veel aega anda oma põld üles viljelusvõistlusele. Viljad on praegu väga ilusad, nii et ootame uusi rekordeid.

Lii Sammler
Eksporditud ümarpuidu kogusest omakorda üle 83% on paberipuit, millega Eestis midagi teha ei ole.

| METSALEHT | JUHTKIRI |Sageli kostab sotsiaalmeediast süüdistus, justkui müüdaks Eestimaalt raiutav puit suuresti palgina välismaale. Ometi pole nii – Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ülevaate andmetel moodustas ümarpuit puidupõhiste toodete ekspordis rahalises mahus kõigest 4%.

Kristiina Viiron
Mullused parima metsamajandaja kandidaadid kogu pere metsapäeval.

| METSALEHT |Käesoleval aastal juba 28. korda toimuval parima metsamajandaja konkursil tuleb kordamisele mullune kandideerimissoovide rekord – taas on osalemas 15 metsaomanikku ja -majandajat.

VIDEO | Kas teadsid? Metsamehed näitavad miks kasvatatakse koos kuuski ja lehtpuid

Eesti Metsaseltsi metsasarja “Metsa eluring” kolmas film räägib metsa hooldusest läbi kahe metsamehe pilgu. Tamar Muzakko on noor metsakasvataja, kes usub, et metsandus ei ole must ja valge, vaid on väga mitmetahuline ja keeruline teema, kus õpib kogu elu. Taavi Ehrpais on viiendat põlve metsamees, ...

Eesti Metsaselts MTÜ
VIDEO | Vaata, mis saab metsast pärast seda kui seal on toimunud uuendusraie

Eesti Metsaseltsi metsasarja “Metsa eluring” teine osa tutvustab, mis saab metsast pärast seda kui seal on toimunud uuendusraie. Filmi peategelasteks on Eesti Maaülikooli lektor Andres Jäärats, kelle elu keerleb ümber noore metsa ja õpetamise ning Graanul Investi metsandusjuht Marti Piirimäe, kes on...

Eesti Metsaselts MTÜ