Leili metsalood | Habras ja ajutine metsarahu

Minu igapäevastel liikumisteedel on mõneks ajaks rahulik aeg. Riigimetsast raiutud puiduvirnad veeti lõplikult ära eelmisel nädalal ja autoga saab ühest külast teise sõita taas mõlemast suunast, kartmata koormate laadimise ajaks passima jääda.

Leili Mihkelson
Leili metsalood | Niidukite järel ilmuvad põllule konnakotkad

Põllumehed hakkasid eelmisel nädalal rohumaid niitma ja silo tegema ning see meelitab alati kohale konnakotkad. Kui niidetakse külade või asulate läheduses, siis lendavad jaole ka valge-toonekured, kes pesitsevadki inimeste naabruses.

Leili Mihkelson
Mullused parima metsamajandaja kandidaadid kogu pere metsapäeval.

| METSALEHT |Käesoleval aastal juba 28. korda toimuval parima metsamajandaja konkursil tuleb kordamisele mullune kandideerimissoovide rekord – taas on osalemas 15 metsaomanikku ja -majandajat.

Loodetavasti aitab MESi abi Taagepera lossil kriisi üle elada.

Riigikontroll uuris, kuidas jaotati kriisiabi. Kõige rohkem etteheiteid sai Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES), kes oli jaganud laene ettevõtetele, mille raskused ei olnud auditi hinnangul toetuseks piisavad.

Lii Sammler
VIDEO | Kas teadsid? Metsamehed näitavad miks kasvatatakse koos kuuski ja lehtpuid

Eesti Metsaseltsi metsasarja “Metsa eluring” kolmas film räägib metsa hooldusest läbi kahe metsamehe pilgu. Tamar Muzakko on noor metsakasvataja, kes usub, et metsandus ei ole must ja valge, vaid on väga mitmetahuline ja keeruline teema, kus õpib kogu elu. Taavi Ehrpais on viiendat põlve metsamees, ...

Eesti Metsaselts MTÜ
VIDEO | Vaata, mis saab metsast pärast seda kui seal on toimunud uuendusraie

Eesti Metsaseltsi metsasarja “Metsa eluring” teine osa tutvustab, mis saab metsast pärast seda kui seal on toimunud uuendusraie. Filmi peategelasteks on Eesti Maaülikooli lektor Andres Jäärats, kelle elu keerleb ümber noore metsa ja õpetamise ning Graanul Investi metsandusjuht Marti Piirimäe, kes on...

Eesti Metsaselts MTÜ
Maa- ja rannarahva pöördumine ning maa- ja mereandide üleandmine valitsusele Stenbocki maja õuel.

| MAAMAJANDUS | JUHTKIRI |Maa- ja rannarahva pöördumine vabariigi presidendi, riigikogu ja valitsuse poole on täis valusaid tõdesid. Selles tuuakse esile maainimeste elu mõjutavad piirangud ja keelud, mis on liiga eluvõõrad ning baseeruvad pooltõdedel.

Lii Sammler