Foto: Birgit Püve

Käsitöö- ja taimekasvatustalu köök pole kuigi suur ega mööbliga üle kuhjatud. Seda paremini jäävad silma siin tehtud omanäolised esemed. Sisenejaid paelub kohe palksein, mille keskmesse on põletatud kaunis muster. Keskikka jõudnud inimestele on selles midagi tuttavlikku. Ene selgitab rõõmuga, et see naivistlik pildike talu perenaisest on pärit vanalt köögivaibalt. Vaibake kuulus kunagi tema vanaema köögiaksessuaaride hulka. Arvatavasti oli see tehtud 1950ndate alguses.

Kui nüüd mõne aasta eest Repsu talu köögis remont oli ja üks vahesein palkide puhastamise järel ruumikaunistuseks jäi, kopeeris Ene selle mustri palkidele. Seesugused piltidega vaibakesed rippusid omal ajal paljudes taluköökides, kas siis puukasti või plekist veeämbrite taga seinal.

“Tegelikult oli mu vanaemal Lilli Raendil omal ajal igal laual tikitud linik. Ta armastas tikkida nii käsitsi kui masinaga. Mustreid oli väga palju. Temast alles jäänud mapp mustrilehtedega on minu käes hoiul olnud,” paljastab Ene oma inspiratsiooniallika.

Avalehele
2 Kommentaari
Loe veel: