Hubane elutuba on sisustatud pere lemmikmööbliga, millest suurem osa pärineb antiigiäridest. Laevalgustid on paigutatud kontrabassi sisse. Foto: Birgit Püve

Tallinnas pere loonud Lilian ja Mart Maastik soovisid elada puhtamas keskkonnas, seda eelkõige oma kahe väikese tütre Mia (6) ja Linda (3) pärast. 16 aastat tagasi soetatud suvekodu kerkis Kaju nime kandnud talu asemele, kus endine eluhoone oli mäda ning ümbrus räämas. Nüüdseks on talukohal uus hingamine ja uus nimi. Mardi talu on toredale perele päriskoduks kaheksandat aastat.

Kodu ehitamisel, sisustamisel ja aia kujundamisel mõtlesid Mart ja Lilian esmalt enda ning laste vajadustele, kuid peagi ka oma külalistele ja Saaremaal puhata soovivatele sõpradele.

Kui me 2015. aasta suvel “Kauni maakodu” konkursi raames nende talu külastasime, oli aed imekaunis ja õisi täis. Nüüd, talvel, puhkavad peenrad lumevaiba all. Mardi ja Liliani rajatud talu sai mullu konkursil võidu lapsesõbraliku kodu kategoorias. Kuigi tegu oli mahuka erinumbriga, ei jagunud selles ruumi, et kogu talu toredust ajakirja mahutada. Nii teemegi seda nüüd.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: