Pildile tuli ka kolm šoti meest (vasakus servas), kes polnud enne eestlaste reisigruppidega kokku puutunud. Kuna ühele neist kingiti pudel Vana Tallinna, siis on lootus, et mehed meenutavad meid hea sõnaga ja on edaspidi kõigi eestlaste vastu lahked. Bianca Mikovitš

Parimad ilmad Šotimaa külastamiseks on tavaliselt suvekuudel, mil vihmamärjaks saamise võimalus on tavalisest mõnevõrra väiksem. Tänavu on aga kiltide ja torupillide maa viimase 40 aasta kõige kuivem suvi ning ühtki keepi pole siiani vaja läinud.

Esimesed päevad möödusid Edinburghis, mis on paljudele eestlastele tuttav koht, üsna arvukalt on noori käinud õppimas siinses ülikoolis ja linn on ka populaarne reisisihtkoht. Eriti huvitav on see Harry Potteri fännidele, sest just Edinburghis alustas ja lõpetas J. K. Rowling võlurpoisi seikluste kirjapaneku. Luudi ja rüüsid müüvaid poode on mitu, kuid need jäävad muidugi alla paljudele suveniiripoodidele, kus kaubeldakse kiltide, ruuduliste mütsikeste ning sallikestega.
Kohtumine kohaliku lambakasvatajaga – mees näitas, kuidas ta karjamaa serval vilet laseb ning karjakoerad kogu töö ära teevad ja lambad ka karjamaa kaugemalt servast karjuse juurde toovad.
Bianca Mikovitš

Poodidel äri õitseb, sest Edin­burghi arhitektuuris on midagi sellist, mis soosib tänavatel kulgemist ja heatahtlikku meeleolu. Reisilised ütlesid, et poleks osanud tornikeste ja kiltkivist katustega maju nii elavalt ilmaski teiste juttude põhjal ette kujutada, nende nägemine on sõitu väärt.

Nagu ikka, on Maalehe reisiprogrammis midagi omanäolist, sel korral peatuti kahes farmis.

Vaata videot lambakasvatajast ja tema koertest, kes on nii targad, et võivad vile peale ka kohvi voodisse tuua, kui vaja:

“Hmm, ei,” jäi ilma ja maksude üle torisenud talunik mõttesse. “Ühtki eestlast pole siin küll varem käinud.”

Ühelt poolt pole see ime, sest ega palju sellist olnud tal näidata, mida Eestiski ei näeks, ent teisalt oli tore kohtuda ehtsa šotlasega ja kuulda, kuidas ta kurdab samade asjade üle, millega oma koduski kokku puutume: inimesed kolivad üha enam linnadesse, maaelu jääb kaugemaks ning maksud... “Ei, maksudest ma siiski ei räägi,” pani talunik äkki suu kinni. “Mine tea, ehk on siin mõni maksuametnik!”
Noor borderkolli.
Bianca Mikovitš

Pool reisi on veel ees, ning kuna Maalehe reisigruppi on alati saatnud soodsad tuuled ja meeldivad üllatused, oleme end valmis pannud võimaluseks, et kohtume ka salapärase Loch Nessi elanikuga.