AHI TULI PUUD KÜTMINE Foto: Sven Arbet

Võtsin kütmise sujuvalt üle ja nüüd on toas talutav soojus. Leida kurtis küll, et temal on külm ja sellepärast toppiski puid ahju. Soovitasin tal külmarohtu võtta. Ütles, et tal pole enam tablette. Mõistus, tule ometi koju! Kes siis külmaga tablette võtab? Külmarohi on vedelas olekus.

Miks mul kunagi külm ei ole? Aga sellepärast, et võtan külmarohtu ja ihu on soe. Aasta lõpus käisin veel sandalettidega. Käiksin praegugi, kuid liiga palju lund satub jalanõudesse. Lumi on hea veel seepärast, et pole vaja muru niita. Suvel on muruniitmine suur nuhtlus.

Seevastu talvel on hoopis teine tera – viskad mõne labidatäie lund naabri aeda, ja töö tehtud. Juba hakkab selle aasta esimene kuu läbi saama ja ei tea, mida ülejäänud kuud meile pakuvad.

Igas maailma nurgas aina taplevad, kuid Luuavarres on vist kõige rahulikum. Ei mingit taplust, välja arvatud mõned üksikud kodused nääklemised. Inimesed on eluga rahul, naerul näod vaatavad igal pool vastu.

Kuusk on ka seni välja viimata. Mõtlesin, et enne nelipühi ei viigi. Siis on üks viimine ja toomine – see tähendab kuusk välja, kased sisse. Tuleb mõelda ratsionaalselt. Talitage teiegi nii, et ülearustele liigutustele oma energiat ei kulutaks.