Kaugloetavatest arvestitest peaks olema võimalik loobuda. Foto: Sven Arbet

Kui nad näevad värava tagant numbreid lugeda, siis lasku aga käia. Elektrivõrgu töötaja lausus, et nemad majja ei trügi, vaid loevad näite otse tööpostilt. Peab ikka hea nägemine olema, kui nõnda kaugelt numbreid lugeda näevad. Leida on nii kange naine, et näitab igale sissetungijale hambaid. Mina näitan hambaid ainult hambatohtri toolil istudes. Alati kui arstile suu avan, pistab too ehmatusest karjuma, lausudes, et see ei ole võimalik. Kuidas ei ole, kui elav tõestus on tema ees! Ega ma teistele hambaid näita, ega ma hobune ole.

Suvi on käes ja alaealised soovivad suvekuudel tööga veidi taskuraha teenida, kuid võta näpust – seadused on nii seatud, et noori inimesi hoitakse jõuga tööst eemale. 17aastane kahe lapse ema Manna Miina üritas samuti veidi lisaraha teenida, kuid vanemad ei andnud selleks luba, pidades teda töötegemiseks liiga nooreks. Lapsi võib sigitada palju tahab, kuid tööst hoidku kaugele. Tööinspektsiooni töötajad jälgivad kullipilguga, et töö noori ei murraks.

Meespere ootab juba jaanipäeva, sest Põhu Karla lubas igale Luuavarre mehele punnsuutäie tasuta samakat. Külavanem Mäidu Äädikas on jaaniõhtuks tellinud politsei, kelle ülesandeks on tagada kord samakajärjekorras. Ilusat jaani!