Parimale noorele taluperenaisele Dirgis Jõemaale meeldib traktoriga töötada. Erakogu

Noorte põllumeeste võistlus peeti Türi lillelaadal. “Oli uudsem, ja kes võistlusi vaadata tahtis, sai,” ütleb Järvamaa Kutsehariduskeskuse asedirektor Riina Muuga.

“Valisin põllumajanduseriala, kuna tegeleme kodus loomadega, aga kõige rohkem meeldivad mulle traktorid,” sõnab parim noor taluperenaine Dirgis Jõemaa, Järvamaa Kutsehariduskeskuse esimese kursuse õpilane. “Põllumajandus on elu alus – meie teeme tööd, et teised saaksid süüa ja elada.”

Dirgis on pärit Läänemaalt Martna vallast Jüri talust. Talu 130 lihaveist hooldavad Matsalu looduskaitseala. Tütar on abiks põllutöödel. Meelsasti teeb ta masinatöid ning peab lemmik-traktoriks John Deere’i, millega on kõige rohkem harjunud.

Dirgis ütleb, et valis Särevere õppekohaks sellepärast, et see on kodule lähim kool, kus põllumajandusharidust jagatakse. “Ka mu vanemad on siis täiendõppel käinud,” lisab Dirgis.

Kuigi parim noor taluperenaine mõtleb, et tulevikus võiks kodutalu üle võtta, tahaks ta enne mõnes muus põllumajandusfirmas töötada, et saada kogemusi, kuidas mujal majandatakse ja tööd tehakse. Veel arvab ta, et tuleks ka maaülikoolis käia, et saada võimalikult head teadmised.

“Taime- ja loomakasvatus on mõlemad huvitavad, mulle meeldivadki mõlemad,” ütleb parim noor taluperemees Günter Kuru. Günteri kodu on Kilingi-Nõmmel. Lähedal asub suur põllumajandusfima OÜ Weiss, kus ta on lapsest peale tööd teinud. Tema isa oli seal farmijuhataja. Viimatised praktikad on Günter teinud aga Põlva Agros.

Järvamaa Kutsehariduskeskus on tallegi kõige lähem põllumajanduskool, pealegi saab seal tema sõnul parima loomakasvatushariduse.

Günter on rahuliku närviga noormees, kes suutis saada tiitli teist aastat järjest. “Mul polnud võisteldes pinget. Püüdsin teha nii hästi, kui suutsin,” rääkis Günter juba mullu.

Tulevikus tahaks ta teha tööd kaasaegses farmis, kuid selle kõrval võiks hobina pidada lihaveiseid.