Prantsuse riigiraadio reporter Laurent Berthaul (vasakul) võtmas intervjuud Timbeco Woodhouse juhatajalt Siim Leisalult. Eesti Puitmajaliit

Eesti puitmajaklastrit ning ettevõtteid külastas raadiojaama ajakirjanik Laurent Berthault. Eesti puitmajaklastri juhi Lauri Kivili sõnul on välisturunduse kontekstis meediakanalite kaasamine sektori tutvustamiseks väga suure mõjuga:

„Sihtturgudel on väga oluline luua meie puitmajatootjatest ning puitmajadest järjepidevalt positiivset kuvandit. Rfi on Prantsuse suurim raadiojaam, kellel 40 miljonit kuulajat. Vestlussaade sellises meediakanalis Eesti puitmajasektori ning puitmajade teemadel tekitab võimalikes huvilistes kindlasti usaldusväärsust Eesti puitmajade ja nende tootjate suhtes.“

Esimesel päeval andis Laurent Berthault’le puitmajatööstusest tervikliku ülevaate Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimees ja ASi Matek tegevdirektor Sven Mats. Raadiointervjuu raames räägiti sektori arengust ja kogemustest, eksporditurgudest ning edulooni jõudmisest.

„Ajakirjanikule ei tulnud üllatuseks, et tegu on ühe arenenuma tööstussektoriga Eestis, kuid siiski pani teda imestama, et väike Eesti on suurim puitmajade eksportija Euroopas“, ütleb Mats.

Külastatavateks ettevõteteks valis ajakirjanik välja ühe Lõuna-Eesti ning kaks Harjumaa puitmajatootjat.