"Lauluga maale" Vormsil Foto: Sven Arbet, Maaleht

Viikingitel tuli suuresti liikuda aerude toel, sest ilm oli päikseline ja peaaegu tuuletu. Suurejooneline maa vallutamine jäi natuke napiks, sest kohale jõuti siis, kui ühed pealtvaatajad lahkuma asutasid, teised aga viikingitele vastu tormasid ja nende saabumist elavalt tervitasid.

Kui viikingid lõpetasid päeva, siis algas see Rälby käsitöölaadaga, kus oli erakordselt palju ettevõtlikke kooliealisi, kes ise saiu ja kohvi pakkusid. Vanemad olid abiks peamiselt taustajõuna.

Rumpo mereranda paigutatud salvestuskoht pakkus aga kauneid vaateid kogu salvestuse jooksul ning nii Gerli Padar kui Ott Lepland tundsid end mere kaldal silmnähtavalt mõnusalt.

Isa poolt saarlane, ema poolt hiidlane, kuid ise Tallinnas sündinud ja kasvanud Ott Lepland ütles, et päeval Vormsil ringi sõites jäi pilk nii mõnegi hubase maja peale ning tekkis mõtte mõnusast suvepesast. „Saared on meil suurepärased, imekauni looduse ja hea õhkkonnaga,“ märkis Lepland.

Kuna tema suved on viimasel ajal olnud tihedalt töised, peab suvepesa ilmselt veel oma aega ootama.

Järgmine, selle hooaja viimane „Lauluga maale“ salvestus toimub järgmisel pühapäeval kl16 Võrumaal Kuperjanovi jalaväepataljonis. Külalisena laulab seal koos Gerli Padariga Karl Erik Taukar, kes on samas kohas ise aega teeninud.

Vormsil salvestatu läheb eetrisse 10. augustil.