Maaleht

„Kuigi Maalehe ajakirjanikud sõidavad iga päev mööda Eestimaad ringi, et anda lugejatele vahetu pilt Eesti elust selle erinevates servades, on meie kodumaa jäädvustamise ettevõtmise väärtuseks just need inimesed, kes võtsid vaevaks oma loo ise kirja panna ja meile edastada,” sõnas Maalehe peatoimetaja Andres Eilart. „Minu suur ja sügav tänu neile!”

Lugusid laekus igast Eesti nurgast. „Kõige aktiivsemad olid Harju- ja Saaremaa elanikud, sealt laekus kokku ligi 60 lugu,” lisas Eilart. Peatoimetaja tõstis esile ka lugude mitmekülgsust: jäädvustamise vääriliseks oli peetud nii inimesi, sündmuseid kui ka paiku.

Praeguseks on lood edastatud maalikunstnikele, kelle hulgas on ka August Künnapu, Toomas Kuusing, Epp-Maria Kokamägi ja Markus Kasemaa ning kes laekunud lugude põhjal maalid teevad.

Lugudest ja maalidest antakse 2017. aastal välja raamat, toimuvad esinduslikud kunstinäitused nii Tallinnas kui ka mujal Eestis. Lugudega saab tutvuda veebiaadressil maaleht.ee/lood.

Maaleht on Eesti kõige suurem nädalaleht, mis katab oma lugude ja levikuga nii Tallinna ja Harjumaa kui ka muidugi kogu ülejäänud Eesti.

Maalehe ajakirjanikud külastavad oma lugude kirjutamise käigus väga erinevaid kodumaa kante, et anda lugejatele tõeliselt vahetu pilt Eesti elust selle igas nurgas.