Madeira haruldust - konna - pildistamas Foto: Heli Raamets

Kuna reisi teisel päeval külastasime kahte kaunist aeda – Palheiro Ferreirot ja Botaanikaaeda - siis oli, mida fotodele jäädvustada. Kui üks pildistas ühte ja teine teist õit, siis Palheiro Ferreiro aias kaunite vesiroosidega tiigi juures otsis kogu grupp nagu üks mees fotokad välja ja kukkus klõpsima … tavalist konna. Enamus „staare“ ehmatas sellisest tähelepanust ära ja sukeldus tiigi põhja. Vaid üks aeglasem isend istus vesiroosiõie sees edasi ja pungitas suurest hämmastusest silmi.

Madeiral ei ela looduses konnasid, nii et tegu oli kohaliku haruldusega. Suurt furoori tekitanud konn oli sisse toodud. „Kui raha on ja unistusi jagub, siis saab neid teostada,“ kommenteeris olukorda meie giid Monika Kirss.

Rikkad inimesed saavad oma aia rikastamiseks ja mitmekesistamiseks tuua sinna konnad, kes seal teatud aja vastu peavad. Kui sisalikke on Madeiral kõik kohad täis, siis konnad seal vastu ei pea, nii et aeg-ajalt, kui tiik on nende loomakeste poolest hõredaks jäänud, tuleb uus ports konnakesi juurde tuua.

Madeira kohalik haruldus - konn.
Foto: Heli Raamets