Foto: Ago Tammik

Pärast poolteist tundu kestnud bussisõitu Tbilisist väikesesse armsasse linnakesse Signangi, mille kestel nägime nii rumeenlastele kui aseritele kuuluvaid bensiinijaamu (rumeenlaste oma olla odavam ja mootorikütet saab Gruusias siiani talongide eest), tee ääres seisvat uut Volgat GAZ-24 ja hulka Žiguleid kui ka tervet NewHollandi kombainide müügiesindust (mida siin kaljude ja viinamarjaväljade vahel küll oodata ei osanuks) lähenes kell juba kesköötunnile. Kuna osal meist olid kõhud tühjad, otsustasime siiski sööma minna. Leppisime kokku, et kohtume täpselt südaööl Signangi keskväljakul ja läheme vaatame, kust veel hatšapurit saaks.

Hotelli Pirosmani taga oligi avatud restoran "Tavaduru" – punases kivist ja võlvlagedega ruumikas söögikoht. Restoranipidaja Shio oli oma asutuse üle silmnähtavalt uhke, kiitis kõigi valikuid ning lisas, et kuigi osa toite on köögist otsas, leidub külluses häid veine (mis toodi lauale kannuga).

Hinkaale (gruusiapärased pelmeenid) küll tõesti enam polnud ning ka hatšapurit (suur juustuga täidetud pirukas) ei jätkunud kõigile. See-eest sai proovida erinevaid šašlõkke, salateid ja suupisteid ning poolteist tundi hiljem suundus rahulolev seltskond hotellidesse magama.