Meri Mobiilifoto: Marju Vitkar

Siis püüavad reisilised kodumaaliste vastu väga viisakad olla ning vastavad, et on siin kah, eks ikka päike paistab. Ja kui paistab, no küllap siis ikka on soe ka.

Tegelikult on Bulgaarias veedetud päevad olnud ikka päris palavad. No igal pool ju avalikku kraadiklaasi üleval pole, aga kõneldakse ikka kolmekümnest plusskraadist.

Suur osa reisilistest kannab heledaid või laia äärega peakatteid ning on rõivastunud nii napilt, kui kirikute ning kloostrite külastamise etikett lubab.

Muidugi higistatakse ning kulistatakse vett, aga miski vaatamata ega kusagil käimata pole palava pärast küll jäänud.

No aga merevesi? No nii 24 kraadi. Igatahes ei käi veemõnude nautimine siin nagu kodumaal, et teed rannal tükk aega virgutusvõimlemist, siis jooksed kiiresti vette ja veel kiiremini veest välja, mõnikord ka külmavalust kisades.

Küll peab niisuguse suure veekogu puhul nagu Must meri olema ettevaatlik lainetega. Kui see ikka ootamatult laksatab, oled käpuli ka. Ning abituna on raske mere üle peremees olla.

Aga Maalehe inimene on üleüldiselt ettevaatlik. Ta ei hüppa vette tundmatus kohas. Läheb tasakesi, jalaga põhja katsudes.

Plovdivi-hommikul meil enam merepõhja katsumiseks võimalust pole. Aga kraadiklaas näitas hommikul kell 7 juba 23 soojakraadi.