Kaader Gorbatšovi tagasiastumise telepöördumisest

- 22. juuli. N Liidu juht Mihhail Gorbatšov ütles, et N Liit võib nõustuda plaaniga likvideerida Euroopast ja Aasiast kõik keskmaa-tuumaraketid ning mujalt maailmast lühimaa-tuumaraketid.

8. detsembril kirjutasidki Gorbatšov ja USA president Ronald Reagan Valges Majas alla kesk- ja lühimaa-tuumarakettide likvideerimise lepingule (INF-leping).

Selle põhjal kohustusid mõlemad pooled likvideerima kõik ballistilised ja suundraketid tegevusraadiusega 500–5500 km. Leping jõustus 1. juunil 1988 ja viidi ellu 1. juuniks 1991.

Likvideeritud SS-20 rakettide asupaigana on nimetatud Eestis Võrut (Nursi), Lätis Alūksnet ja Jelgavat ning Leedus Ukmerget ja Tauraget.

10. veebruaril 2007 ütles Venemaa president Vladimir Putin, et INF-leping ei vasta enam Venemaa huvidele.

- 29. juuli. UK peaminister Margaret Thatcher ja Prantsusmaa president François Mitterrand allkirjastasid Eurotunneli rajamise lepingu. Tunnel sai valmis 1994.

- 29. juuli. Tšernobõli tuumaelektrijaama direktor, peainsener ja viimase asetäitja mõisteti ohutuseeskirjade jämeda rikkumise tõttu, mis 26. aprillil 1986 põhjustas katastroofi,
10 aastaks sunnitööle.

- 1. august. Esimest korda sai N Liidus ajalehti ja ajakirju tellida limiidivabalt.

VANA KUULUTUS

Ost * Müük

- Ostan puidust lastekelgu (Läti toode).

- Müüa elusaid nutriaid.

- Müüa uus stereomagne­tofon ja mugav maja Viljandis.

- Ostan “Niva” kere (ka avarii teinud). Tallinn.

- Ostan maale noore tigeda õuekoera. Mitte hunt, soovitatav kaukaasia
lambakoer.

- Vahetada M-412 ostuluba VAZ tüüpi sõiduauto ostuloa vastu. Pärnu.

- Ostan küünlajalad ja margapuu. Tallinn.

Mitmesugust

- Müüa vähest remonti vajav M 20 “Pobeda”. Kärdla.

- Kollektsionäär tunneb huvi igasuguste žiletiterade vastu. Tallinn.

- Kõiki, kes viibisid või töötasid Saksa sõjaväevanglas Tallinnas Lasnamäe veerul 1942./43. aasta talvel, palun kirjutada aadressil ...

- Palun teatada hea vaevatasu eest, kui kellegi juurde on tul­nud suur karvane emane koer. Nina valge mustatäpiline, kõrvad lõigatud, rind ja käpad valged, selg hall (kaukaasia lambakoer).

- On kadunud dalmaatsia koer (lühikese karvaga, sametine,