Maalehe reisi 5. päev Foto: Heli Raamets

Hommik oli väga niiske, kuna öö otsa oli vaikselt sadanud, kuid ärkamisajaks oli vihm läbi. Ujumishuviliste survel viis meie hispaanlasest bussijuht Pedro eestlased läbi nõidusliku metsa üksildasse randa. Seal võttis meid vastu vägev lainekohin ja vahused ratsud. Enamus ei suutnud vastu panna kiusatusele üritada meeliülendav pilt fotokaamerasse püüda.

Madalas, vaid pahkluuni vees sai ka see proua pildi tehtud, kelle nime me praegu targu saladusse jätame. Tagasi kalda poole pöördudes ei näinud ta aga, et selja tagant läheneb teistest tunduvalt võimsam laine, mis lõi naisel jalad alt ja pea kohal kokku.

Märjaks said kõik riided ja ka fotoaparaat, mille patareid lühise tõttu aparaadi kuumaks kütsid. Lahkete kaasreisijate abil sai naine pärast ootamatut suplust siiski kuivad riided selga. Aparaadi ja tehtud piltide olukord on veel teadmata.

Ujumisriietega käisid lainetes hullamas kaks daami, kes kinnitasid, et vesi on väga soe. Eks näis, kas järgmistel päevadel on rohkem suplemishuvilisi ja kas mehed ka julguse kokku võtavad.