Vaade Vlacherna kloostrile, vasakul giid Ervin Org ----

Eks iga reisiselli ajus pesitse ka küsimus, kas kreeklane on ikka virk ja usin ning vaene pealekauba. Või on ta natuke mugav ja soovib homse päeva tulu juba täna kätte saada ja laiaks lüüa. Ning siis meie käest abi küsida. Või vähemalt lubadust, et me aitame, kui viimnepäev tõesti koitma peaks.

Vastust sellele küsimusele pole me veel saanud. Küll on mitmed reisirühma nr 2 liikmed avaldanud soovi bussist välja hüpata, reha ning labidas haarata ning pisut heakorraga tegeleda. Sest olgem ausad, ega ikka Eesti talu ja kreeklase elamine võrdlust ei kannata. Vähemalt nende inimeste vaatevinklist, kes enda sissetulekust suure osa reisimise peale kulutavad.

“Siin tuleks talgud teha!” põrutas üks lõbus reisisell.

Selle innu jahutas peaaegu lõplikult Germalo giid Ervin Org. Ta rääkis mikrofoni loo oma sõbrast, kellel oli Peterburi lähedal suvila. Imelilus suvila, nagu ta ise seda hindas. No lausa pärl.

Ervin seda pärlit ära ei tundnud. Furgoonautolt võetud furgoon, nõgesed, mõned kressid ja küüslaugud. Küll nakatas tedagi Peterburi mehe ind ja vaimustus oma suvila üle.

On, mille üle järele mõelda. Ka meie endi innu ja motivatsiooni põhjuste üle.

Albumivaatesse, kust saab vaadata kõiki 2. reisigrupi pilte, saad SIIT.