Foto: Bianca Mikovitš

Väike Batumi lennujaam kubises töötajatest, kellest silmatorkava enamuse moodustasid mundrites noored naised. Gruusiast tagasi pöörduv eestlaste reisigrupp vaadati ülihoolikalt läbi. Luubi alla sattus ka üks vanem naine, kes oma hallide juuste ja tumedate silmadega kahtlaselt grusiini meenutas ning pidi kinnitama, et on tõesti eestlane.

Passe tuli näidata mitmel korral ning käsipagasiga läbi turvakontrolli minek osutus eriti karmiks. Naistel tuli peast võtta juukseklambrid ning meestel laduda lindile läbivalgustamiseks kingi.
Koomiline olukord tekkis mehega, kellel järjekordselt paluti ära võtta püksirihm. Kuna turvanäitsikute näost võis näha, et sellega ei pruugi asi veel piirduda, lahendas mees olukorra nii, et kiskus püksid sealsamas koos rihmaga maha.

Turvatöötajate hämming oli suur ning juhtum nende jaoks silmnähtavalt esmakordne. Mees lasi püksid kõige rihmaga läbi valgustada ning läbis metallidetektori probleemitult aluspükstes ning T-särgis. Noorukesed neiud kihistasid veel tükk aega naerda.

Kahjuks ei saanud toimunust pilte teha, sest mobiiliga pildistamist märgati ning ülesvõtted lasti karmilt kustutada.

Säilitada võis foto vitriinist, kus olid välja pandud reisijatelt turvakontrollis ära võetud esemed – ülisuured tulemasinad, haamer, käärid, joogipurk, kruvid ning muu ohtlik.