Foto: Raivo Tasso

„Mulle tehti ettepanek kepikõndi teha,“ rääkis Külasepp Maalehe veebile. „Ega ma ei ole seda elus kunagi teinud, aga kuna jooksma veel minna ei lubatud, siis ehk proovin. Nagunii tuleb mul sinna autojuhiks minna jooksjaid vedama, siis ega mul suurt vahet ei ole, võin selle kümme kilomeetrit käia ka,“ naeris ta.

"Aeroobne treening õues mulle sobib,“ selgitas Külasepp, miks on tal tänavu plaanis kõik SEB Tartu Nelikürituse etapid kaasa teha.

"Koormus on hoopis teine, sa võid kasvõi päev läbi õues labidaga tööd teha, aga see ei asenda kunagi  poole või kolmveerandtunnist jooksmist või suusatamist. See annab kohe erksa tunde," soovitas Külasepp jooksmist ka teistele. „Selleks ei pea palju aega olema ja ei pea iga päev jooksma, mina teen ka vastavalt enesetundele, aga kolm korda nädalas peaks ikka liikuma.“

Jooksmise ja kergejõustikuga alustas Külasepp juba kool ajal, nüüd on muidugi varustus tunduvalt paremaks läinud. „See peab muidugi paika, et muu riietus võib olla nii enam-vähem, aga jalanõud peavad korralikud olema.“

SEB Tartu Nelikürituse kõik etapid läbida plaaninud Raivo Külasepp pani sel kevadel viimast korda suusad alla 12.aprillil. Jooksmise asemel hoiab ta sportlikku vormi rattasõiduga.