Saare-Tõrvaaugu aiand Foto: Anni Õnneleid

Vändra vallas Lüüste külas tutvustas oma viinamarjakatseid ja istikuid tuntud aednik Harri Poom Saare-Tõrvaaaugu aiandist. Poom on viinamarjasortide võrdluskatses uurinud mitme aasta jooksul umbes 20 viinapuusorti, mis Eestis äriliseks lauaviinamarjakasvatuseks sobida võiksid. Lisaks on tal vabariigi suurim kaktuste kogu.

Järvamaal Türi vallas tutvus žürii Anne ja Ennu Nurga Põllema Saare talu tegemistega. Jõgevamaal tutvustas aga oma ettevõtmisi – piimakarjakasvatust, lihaveisekasvatust, samuti unikaalset vanavara kogu Pajusi ABF-i omanik Lembit Paal. Pärastlõunal külastati Haameri talu Põlvamaal, kus noor perenaine Ave Haamer juhib seakasvatust, samuti kasvatatab talupere teravilja.

Reedene ringkäik lõpetati Tartumaal Kambjas Andre Farmis. Piimakarjakasvatajad ja juustutootjad Aivar Alviste ning Erika Pääbus on tuntust kogunud oma juustukojas valmistatud eri sorti juustudega, mida pakuti degusteerimiseks ka konkursi žüriile.

Konkurssi „Aasta põllumees“ korraldavad Maaleht ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda juba 16. aastat. Tänavuse konkursi žürii tööd juhib Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse esimees Raul Rosenberg. Žüriisse kuuluvad Ivari Padar (Riigikogu maaelukomisjon), Illar Lemetti (Maaeluministeerium), Jaan Sõrra (Eesti Põllumeeste Keskliit), Kalle Reiter (Eesti Aiandusliit), Romet Rässa (aasta põllumees 2015), Roomet Sõrmus (Eesti Põllumajandus- Kaubanduskoda), Karin Sepp (MTÜ Eesti Noortalunikud), Andres Eilart ja Silja Lättemäe (Maaleht) ja Milvi Aun (Keskkonnaamet).

Tänavuse konkursi võitja selgitab žürii sügisel, võitja kuulutatakse välja „Aasta põllumehe“ konvernetsil, mis toimub oktoobris Tallinnas.