Aasta põllumehed Kurgjal Foto: Sven Arbet

"Selleks, et Urmas Kruuse saaks jätkata maaeluministrina, nõuame ministrilt ja valitsuselt kriisiolukorras otsustustavat tegutsemist ja lähikuudel selge kava esitamist põllumajandussektori tuleviku kindlustamisel. Loodame, et valitsuskoalitsioon suudab ära hoida katastroofi Eesti sea- ja piimakarjakasvatuses," seisab pöördumises.

Aasta Põllumehed toetavad Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Eesti Põllumeeste Keskliidu ja Eestimaa Talupidajate Keskliidu poolt 14. septembril kell 14.00 Tallinnas korraldatavat meeleavaldust ning kutsuvad põllumehi koos traktoritega ja Eesti toidu tarbijaid Toompeale, kus väljendame oma õiglast pahameelt valitsuse tegevusetuse üle.

Aasta Põllumeeste Klubi asutati täna, 3. septembril 2015 Kurgjal, C. R. Jakobsoni talumuuseumis. Klubisse kuuluvad kõik alates 2001. aastast Eestis valitud Aasta Põllumehed. Klubi eesmärkideks on põllumajanduse, toidutootmise, keskkonnakaitse ja maaelu edendamine. Oma tegevusega soovitakse kaasa aidata põllumajanduse ja maaelu maine parandamisele ja põllumehe elukutse väärtustamisele. Klubi soovib kaasa rääkida Eesti regionaalpoliitika kujundamisel ning tegeleda Eesti toidu väärtustamise ja tutvustamisega.