Aivar Pikmets Foto: AIVAR VIIDIK

Mahepiima automaatide paigaldamisest rääkis Talupidajate Keskliit juba aastaid. Taluliidu liikmena on ka Aivar Pikkmets seisnud selle eest, et mahepiimale kui tervislikumale piimale oma turustuskanal leida. Nüüd eelmise aasta lõpul see õnnestuski, kui Selveri kauplustes avati piimaautomaadid.

Kuue lapse isa Aivar Pikkmets on koos abikaasa Helga ja lastega pidanud Mätiku talu Koonga vallas Oidrema külas juba 20 aastat. OÜ Mätiku Talu peremees Aivar on tuntud mahetootja, talu 50-pealine kari lüpsab mahepiima ja põldudel tegeletakse maheviljelusega.

Piimameheks on üks talu perepoegadest Siim, täiskohaga töötab talus ka perepoeg Kaarel. Teised lapsed Hardi, Mikk, Mirjam ja Karmen abistavad talutöödel jõudumööda. Osa piimast müüb talu ka Saaremaa piimatööstusele
Pärnumaa Talupidajate liidu juhatuse esimees Olavy Sülla kiidab Mätiku talu peremeest kui väga edumeelset ja ka ühiskondlikult aktiivset inimest. Nii kuulub Pikkmets Pärnumaa taluliidu juhatusse, ta on ka MTÜ Eesti Mahe juhatuse liige ja Koonga valla volikogu liige.

Mahetoidu propageerimise kõrval on Pikkmetsade pere ka musternäide sellest, kuidas üks talu suudab kasvatada ja koolitada kuut last ning neile ka täiskohana palgatööd pakkuda. 20. juunil tutvus konkursi „Aasta põllumees 2013“ žürii Mätiku talumajapidamisega.
Aivar Pikmets
Foto: AIVAR VIIDIK