2015. aastal valiti Eesti parimaks mahetootjaks Kopra Karjamõis OÜ. Foto: Sven Arbet

„Iga aasta on toonud konkursile väga edukalt majandavaid mahetootjaid ja suurepäraseid tooteid. Mahetootmine laieneb Eestis jätkuvalt, mahepõllumajandusmaa osakaalu poolest oleme lausa Euroopa riikide esirinnas,“ ütles Airi Vetemaa Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutusest. „Tunnustust väärivaid mahetootjaid on palju. Loodame, et nad söandavad tulla ka konkursist osa võtma.“

Parima mahetootja ja mahetoote konkursid toimuvad seitsmendat korda. Konkursi eesmärk on innustada maheettevõtjaid ning edendada mahepõllumajandust.

Konkursile „Parim mahetootja 2016“ saavad kandidaate esitada nii organisatsioonid kui ka üksikisikud, sh kandideerija ise. Konkursile oodatakse mahetootjaid, kes ei ole varem konkurssi võitnud, kelle ettevõte on tegutsenud vähemalt 2 aastat ning kes müüb vähemalt osa ettevõtte toodangust mahedana märgistatult. Samuti peab olema ettevõttes korras sõnniku- ja jäätmemajandus ning tagatud loomade heaolu. Esitamiseks tuleb täita ankeet. Kandidaatide ankeetide esitamise tähtaeg on 1. juuli.

Konkursile „Parim mahetoode 2016“ esitavad oma tooteid ettevõtted ise. Tingimuseks on, et mahetoode oleks ankeetide esitamise tähtajaks turul. Toodete ankeetide esitamise tähtaeg on 10. august.

Võitjad kuulutatakse välja 18. septembril Eesti Vabaõhumuuseumi Leivapäeval, mille raames toimub ka mahetoodete laat ja külastajate lemmikmahetoote valimine.

2015. aastal valiti Eesti parimaks mahetootjaks Kopra Karjamõis OÜ. Parim mahetoode 2015 oli MTÜ Liivimaa Lihaveise toodetud eelküpsetatud mahe rohumaaveise ribi „Agnes“.