Foto: Andres Putting

Põllumajandusministeeriumi avalike suhete osakonna arvates on meedia huvi katku kandvate sigade matmisaugu servale ronida perversne.

Osakonna nõunik Karin Volmer ei soovinud täna vastata Õhtulehe küsimusele, et kus ja millal toimub katku kandvate sigade järgmine matmine.

Volmeri hinnagul on meedia huvi sigade järgmise matmiskoha suhtes arusaamatu, perversne ning üleüldse ei tohi matmiskohta minna.

"Helistage Ago Pärtelile (veterinaal- ja toiduameti peadirektor - toim.), ta seletab teile veelkord, et tegemist on taudiga mitte tivoliga," sõnas Volmer ajakirjanikule.

Veterinaar- ja toiduamet tuletab meelde, et kõrvalistel isikutel on seafarmides, taudipunkti läheduses ja matmispaigas viibimine keelatud.

„Mõtlematud inimesed, kes tulevad taudipunktide või matmispaiga juurde uudishimust olukorda uurima või pildistama võivad sattuda ise taudi edasikandjaks,“ ütles VTA peadirektor Ago Pärtel. „Sigade hukkamise ja hävitamisega tegelevad isikud, kes on selleks saanud vastavad juhised ja varustuse, kellele on tagatud masinate ja riiete desinfitseerimine.