Parimad kündjad (paremalt vasakule) Foto: LATRAPS

Lätis pole künnivõistluste korraldamise traditsioon nii vana kui Eestis. Viiendat korda toimunud võistlustel olid seni osalenud vaid lätlased, ent nüüd osales neil lisaks meistriks pärjatud Järvalale ka kaks võistlejat Leedust, kellest üks tuli tavaatrade klassis eestlase järel kolmandaks.

Esimest korda osales võistlustel ka naine, võistlusi korraldanud ühistu LATRAPS raamatupidaja, kes sai vabaklassis 2. koha.

„Läti korraldus võlus, sa lihtsalt tundsid, et abi on kogu aeg olemas ja eestlasena ma tundsin, et ma olen oodatud. Peale võitu pakkusid korraldajad, et ma võiks esindada Lätit kündmise maailmameistrivõistlustel,“ rääkis Järvala portaalile Põllumajandus.ee.

2014. aasta mais asutas Kaspar Järvala omanimelise künniklubi, et anda edasi künnioskusi noortele ja leida võimalusi meie kündjate välisvõistlustel osalemiseks.

Nii käis Priit Puuorg tänavu Euroopa meistrivõistlusel, kus saavutas viienda koha. Kaspar Järvala ise osales tänavu ka Soome künnivõistlusel, kus jäi eelviimaseks.

Varem on Priit Puuorg ja Kaspar Järvala osalenud kolmel Euroopa künnivõistlusel ja neljal aastal Venemaa lahtisel künnivõistlusel.