Ladybird Foto: erakogu

Ladybirdi talu vabaajakeskus loodi looduse ja keskkonnaga harmoonias oleva elustiili edendamiseks. Lõuna-Transdanuubia mägedes asuvas talus püütakse luua võimalikult palju atraktsioone nii, et need ei tarbiks elektrit. Juhul kui see on võimatu, toodetakse elektrit taastuvatest energiaallikatest.

Just taastuvad energiaallikad ongi talu jätkusuutliku kontseptsiooni põhielemendiks. 80 protsenti keskuse elektrist saadakse päikesepaneelide ja biomassi abil. See on suur saavutus vabaajakeskusele, mis on 50 hektari suurune ja mida külastab aastas 65 000 inimest.

Ajasisustamiseks on Ladybirdi talus Euroopa üks suurimaid liumägede hooneid, kus on seitse liurada ja kaks suurt mänguväljakut. Veel on seal suur labürint, rada pedaalidega kartidele ja täiskasvanute mängumaja. Igapäevaselt õpetatakse külalistele ka seda, kuidas lehmi lüpsta ja loomade eest hoolitseda.

Keskuse teeb eriti huvitavaks „maksa jäätmetega“ kontseptsioon. Külastajad võivad osa oma sissepääsutasust maksta olmejäätmetega, nt paberiga. See lähtub Ladybirdi filosoofiast, et sotsiaalsed väärtused on sama olulised kui majanduslik kasu.