ELi põllumajanduse ja maaelu arengu volinik Dacian Cioloș märkis seoses sellega järgmist: „Mahepõllumajanduse tulevik sõltub Euroopa mahepõllumajandusliku toote logoga müüdavate toodete kvaliteedist ja usaldusväärsusest. Komisjoni eesmärk on suurendada mahepõllumajanduse osakaalu ELis ja parandada selle kvaliteeti ning ühtlasi suurendada tarbijate usaldust mahepõllumajanduslike toodete vastu ja kõrvaldada mahepõllumajanduslikku tootmist takistavad asjaolud. Praegu vastu võetavast õiguspaketist saavad kasu nii tarbijad kui ka põllumajandustootjad. Tarbijate jaoks muutub ELis valmistatav ja müüdav mahepõllumajanduslik toit usaldusväärsemaks ning põllumajandus- ja toidutootjate ning jaemüüjate jaoks paranevad võimalused pääseda turule nii ELis kui ka väljaspool."

Ettepanekus on tähelepanu keskmesse seatud kolm põhieesmärki: tarbijate usalduse säilitamine, tootjate usalduse säilitamine ja mahepõllumajanduslikule tootmise ülemineku lihtsustamine põllumajandustootjate jaoks. Mahepõllumajanduslikus tootmises püütakse ka edaspidi järgida selle algpõhimõtteid ja -eesmärke, et rahuldada inimeste nõudlust seoses keskkonnakaitse ja toodangu kvaliteediga.

Täpsemalt on komisjon seadnud eesmärgiks järgmise:

- karmistada ja ühtlustada eeskirju ELis ja importtoodete osas ning jätta välja praegused arvukad võimalused teha tootmise ja kontrollimisega seotud erandeid;

- tugevdada kontrollisüsteemi ja muuta kontrollimine riskipõhiseks;

- lihtsustada väikeste põllumajandustootjate jaoks mahepõllumajandusega liitumise võimalusi ja võtta kasutusele rühmana sertifitseerimise kord;

- hoogustada mahepõllumajanduslike toodetega kauplemist rahvusvahelisel tasandil, lisades uued ekspordisätted; ja lõpuks

- lihtsustada õigusakte, et vähendada põllumajandustootjate halduskulusid ja suurendada eeskirjade läbipaistvust.

Komisjon on ka kiitnud heaks Euroopa mahepõllumajanduse tuleviku tegevuskava, et aidata mahepõllumajandustootjatel ja muudel tootjatel ning jaemüüjatel kohandada oma tegevust esildatud poliitikamuudatustega ja lahendada tekkida võivaid probleeme.

Kava kohaselt tuleks põllumajandustootjaid paremini teavitada maaelu arengu tendentsidest ja mahepõllumajandust soosivatest EL-i poliitikaalgatustest, tihendada sidemeid EL-i teadus- ja innovatsiooniprojektide ning mahepõllumajandusliku tootmise vahel ja soodustada mahepõllumajandusliku toidu tarbimist näiteks koolides.

Euroopa Parlamendile ja nõukogule esitatav ettepanek tugineb järeldustele, milleni on jõutud laialdase arutelu käigus, mis algas 2012. aastal ja mille jooksul korraldati mitmeid kohtumisi ELi ja rahvusvaheliste mahepõllumajandusliku tootmise ekspertidega.