Avatud talude päev 2018, Wile alpakafarm. Foto: Silvi Lukjanov

Aravete kandis alpakasid vaatama sõitnud Toivo ja Sulvi pidasid lastega alpakade nägemise eest küsitavat 20 eurot pere peale liiga suureks summaks. Lausa nahaalsuseks pereisa meelest.

„Küsi euro näost, saaksin veel aru, aga neli eurot ja olenemata laste vanusest,“ laiutas ta käsi. Nii otsustas pere sõita hoopis Paidesse jäätist sööma.

Raplamaalt Wile alkapa farmi sõitnud Janika Nasir jäi samas ga nähtuga väga rahule.

„Tulime perega kindla teadmisega ka ise alpakasid kasvatama hakata,“ lausus ta. Nii polnud nende meelest üleliigselt makstud üksi 20 eurost eurost.

„Peremees rääkis palju ja nii huvitavat juttu. Nii innuka tegutsemise eest tulebki raha küsida,“ kinnitas Viljar Maripuu. „Ostsime talust ka veel ka jäätist kaasa ja vaatame, kas kuhugi veel üldse sisse põikamegi.“

Alpaka farm oli esimene avatud talude päev külastuskoht ka Põlvamaalt kohale sõitnud Maarjale, Liisale ja Mattiasele. „Ema tahtis tulla aplkasid vaatama, nädalaid olime juba seda sõitu plaaninud,“ selgitas Maarja.

Väljasõiduga tallu jäid kõik kolm väga rahule. Eriti informatiivseks pidasid nad peremehe juttu alpakadest. „Oleme ise mägiveiste kasvatajad ja saime siin aru, et alpakade kasvatamine on suurem kunst kui meie mägiveiste kasvatus. Jääme oma liistude juurde,“ arutles Liisa.

Mattias märkis, et pererahvas on palju panustanud ka taluümbruse kordashoidu.

Alpaka farmi peremehe Imre Heinsaare ema Marjanne rõõmustas, et ringkäigult tulijad astusid ka müügipunktist läbi ja ostsid teadlikult kaasa nii mütse, kindaid kui ka lõnga.

„Ostjaid on juba alpakade lõnga headusest teadlikud. Farmi nelja-aastane tegutsemine on selles osas juba oma töö teinud,“ lausus ta.

Marjanne imestas ka suure rahvahulga üle. Kuigi Facebooki järgi andis nende jurude tulekust märku üle viie tuhande inimese, ei uskunud ta, et nad tõesti ka kohale tulevad. „Kella 10st alates on rahvast aina tulnud ja tulnud, kell 10.15 algas esimene ekskursioon ja nii siiani (kl 16-ni- S.L.) välja,“ imestas ta.

Hetkeks ringkäikude vahel hinge tõmmanud Imre Heinsaare meelest on tänane avatud talude päev kordaläinud.

„Kui oled rahvahulga saabumise nimel tööd teinud ja rahvas ongi kohal, siis ju vaid rõõmustad selle üle. Nii ongi, et meil siin varsti kui teine Türi lillelaat,“ lausus ta naeratades.