Lihatõugu veiste oksjon Luigel Foto: Sven Arbet

"Kõige kallim ost oli heleda akviteeni mittetiine mullikas," imestas Tanel Bulitko, kes päev otsa oksjonihaamrit hoidis. "Hind oli 4550 eurot. Paistab, et selles arvamuses on tõtt, et akviteeni näol on tegemist luksustõuga."

Ta lisas, et nii limusiini kui akviteeni tõud lähevad hästi müügiks ning nende mullikate hinnad tõusid vähemalt kahekordseks. Seetõttu pidi nii mõnigi tõsine tahtja tühjade kätega jääma.
Kõige kallima ostu sooritaja oli Margus Kask Läänemaalt Kase talust.

"Ilus loom oli ja hele akviteen on Eestis veel päris haruldane tõug," selgitas talu zootehnik Pilvi Palm ostu põhjust. Tema sõnul on talus olemas ka puhtatõulised heleda akviteeni pullid ning eesmärk on jõuda välja 30pealise puhtatõulise karjani. Talus on ka puhtatõuline aberdiin-anguse kari ning ristanditest tootmiskari, kellega hooldatakse ranna-alasid.

Rohkem kui kaheksa tundi väldanud enampakkumismaratoni lõppedes jäi müümata vaid üheksa aberdiin-angust. "Sada looma müüdi ära, ma ei tea, kas kusagil maailmas on ühe päevaga üldse nii palju mullikaid müüdud," lisas Bulitko.

Huvilisi oli Luigel sadakond, ostjaid 23. "Ka korraldajatel jätkub hoogu, kui on ostjaid," oli Bulitko oksjoni tulemustega rahul.