Maamess 2014 Foto: Raivo Tasso, MAALEHT/RAIVO TASSO

Häid soove ütles messikülastajatele, eksponentidele ja korraldajatele Riigikogu majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas. Põllumajandusminister Ivar Padar, kes ise Võrumaal talu peab, hindas Maamessi korraldust kõrgelt ja kinnitas, et siin avaldub tänase Eesti maaelu peegel.

Värske linnapea Urmas Klaas kinnitas, et Tartu linnas on täna saadaval 42 hektarit maatulundusmaad ja see võiks tulevikus leida hea peremehe. Kui Maamessi korraldajatel peaks tulevikus territooriumist puudu tulema, siis tasub linnapea sõnu meeles pidada. Linnapeale on Maamess muljetavaldav. „Siit leiab igaüks midagi, olgu ta metsa- või põllumees,“ võttis linnapea hetkemuljed kokku.

Tartu Näituste tegevjuht Alo Pettai märkis, et Maamess ei ole enam pelgalt Eesti siseüritus, vaid muutunud rahvusvaheliseks kevadiseks suurürituseks.
Meie esivanemad armastasid vanasti pärast päevatööd tantsust-laulust rõõmu tunda. Krapsaka esinemisega paelusid avamisel kohalolijate pilkusid TÜ Rahvakunstiansambli tantsijad. Kui kajasid viimased „Tuljaku“ helid üle platsi, oligi Maamess ametlikult avatud.

Tänavusel Maamessil osaleb 400 eksponenti üheksast riigist.