Põllumeeste aastakonverents Riigikogu konverentsisaalis. Foto: Sven Arbet

Toompeal arutleti põllumajanduspoliitika tulevikusuundade üle. Konverentsil osalenud Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid keskendus oma kõnes kliimamuutustele ja sellele, kuidas ilmastikuga seotud riske ratsionaalsemalt lahendada. Maaeluminister Tarmo Tamm tutvustas Eesti seisukohti Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) kujundamisel pärast 2020. aastat ning rääkis oma sõnavõtus pikemalt riskijuhtimise olulisusest ja otsetoetuste tasemete ühtlustamisest.

Põllumajandusreformi uusi suundi avasid Copa-Cogeca peasekretär Pekka Pesonen ja Soome Põllumeeste ja Metsaomanike Keskliidu juhataja Simo Tiainen. Jätkusuutlikust toidutootmisest tegi ülevaate Leedu Põllumajandusühistute Liidu juht Mindaugas Maciulevicus.

Maaülikooli Majandus-ja Sotsiaalinstituudi direktor Ants-Hannes Viira tõi oma ettekandes esile toetuste vähenemisega kaasnevad mõjud, mis puudutaksid kõige tugevamalt keskmise suurusega põllumajandusettevõtteid.

Toompeal tutvustati ja tunnustati ka tänavusi aasta põllumehe konkursi nominente. Konkursivõitjaks kuulutati Margus Muld. Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid andis võitjale üle ajaloolise „Külvaja“ kuju vähendatud koopia.