Oilseeds Grupi põllupäev Savikoti Agros Foto: Tiina Jams/Oilseeds, Oilseeds grupp

Vaadati esinduslikku valikut Oilseeds Grupile kuuluva Savikoti Agro tootmispõldudest – nii talinisu, rukist, rapsi kui uba – kui ka Oilseeds Grupi teise tütarettevõtte Jatiina OÜ müüdava tehnika demosid. Nii oli suur huvi Amazone väetisekülviku ja Nordkalk lupjamisdemo vastu ning tutvuti ka Deutz-Fahri traktorite erinevate mudelitega.

„Meil läks väga hästi!“ oli agronoom Tuuli Vaarak rahul. „Algul kurvastasime, et ilm on vihmane, aga tegelikult oli vist just tänu sellele palju rahvast – rohkem kui kaks bussitäit. Põllumees vaatas, et vihma sajab, kodus nagunii tööd teha ei saa ning tuli põllupäevale!“

Põllupäeval näidati eelkõige Oilseeds Trade’i müüdavaid sorte ja väetuskatseid.

„Näitasime suvinisu, kolme sorti talinisu ja põlduba, viljelusvõistluse rukkipõldu, talirapse ja nuutrivaba suvirapsi,“ täpsustas Tuuli Vaarak. „Põllud olid ilusad, aga eks vaeva oli ka nähtud juba sügisest saati,“ lisas ta.

Vaaraku sõnul vaadati ka tehnikat, aga eelkõige oli suur huvi põldude vastu. Tal oli natuke kahju, et põllupäev polnud veel paar päeva hiljem, sest vihma mõjul läks väetis veel paremini asja ette ning põllud muutuvad iga päevaga ilusamaks.