Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte konkurs Foto: erakogu

Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte konkursi üldvõidu pälvis vooditarvete tootja Baltic Fibres OÜ keskkonnahoidliku juhtimissüsteemi eest. Ettevõte pälvis ka keskkonnajuhtimise alamkategooria võidu. Keskkonnajuhtimise kategoorias tunnustati veel ka AS-i Ensto Ensek, mis tähtsustab jätkusuutlikku arengut keskkonnajuhtimises. Keskkonnasõbraliku toote või teenuse alamkategooria võitis AU Energiateenus OÜ, kelle eesmärgiks on vähendada äri-, tootmis-, riigi- ning kohalike omavalitsuste hoonete CO2 heiteid ning kulutusi energiale ja seeläbi tõsta Eesti ettevõtet konkurentsivõimet. Toote ja teenuse kategoorias tunnustati MTÜ-d Uuskasutus, mille eesmärk on saata kasutuskõlblikud asjad ringlusesse ja teha uus- ja taaskasutamine kõikidele Eesti inimestele lihtsasti kättesaadavaks ning igapäevaseks. Samas kategoorias tunnustati ka ArborEst OÜ-d, kes aitab puutomograafiaga kaasa puhtama ja turvalisema keskkonna loomisele.

Aasta parimaks keskkonnateoks valiti Eesti Kalastajate Seltsi korraldatud aktsioon, mille eesmärgiks seati kudevate kalade kaitsmine röövpüüdjate eest. Eesti Kalastajate Seltsi korraldatud kalade kaitsmine võitis ülekaalukalt ka rahvahääletuse. Aasta Keskkonnateo auhinnaks on 4474 eurone preemia, lisaks õigus kasutada keskkonnamärgist.

Lisaks üldvõitjale tunnustati kaht ettevõtmist. Üks tunnustatu on kodanikualgatus Sindi paisu avamiseks rändekaladele, mille eesmärk sai täidetud 2015. aasta aprillis, kui riik omandas Sindi paisu ja alustas projekteerimist betoonpaisu lammutamiseks ning loodusilmelise kärestiku rajamiseks. Kodanike algatusrühma "Sindi pais" loomise idee autor, asutaja ja juht on Hans Soll. Teine tunnustuse teeninu on MTÜ Eesti Ornitoloogia ühingu loodud rakendus Nutikas linnumääraja. Nutikas linnumääraja on nutiseadmes kasutatav rakendus Eesti lindude tundmaõppimiseks ja abivahend lindude määramiseks. MTÜ Eesti Ornitoloogiaühing on varasematel aastatel keskkonnateo tiitli pälvinud kolmel korral.