Foto: Ilmar Saabas

Anu Sarapuu Hiiumaa jahimeeste seltsist ütles, et seltsi liikmed on seni küttinud 486 ja eelmisel jahihooajal kütiti kokku 652 metssiga, kirjutab Hiiu Leht.  Harri Kattel rääkis, et Tahkuna jahiseltsil on lastud 80 ja lisaks üritatakse lasta 40 metssiga, mis teeb kokku veidi enam kui aasta varem. Urmas Alev Leluselja jahiseltsist ütles, et lastud on 71 metssiga ja sihiks on täis lasta eelmise hooaja arv 84.

Jahipiirkonna kasutajate eeskõneleja Hiiumaa jahindusnõukogus, Arvi Toss ütles, et lõplik metssigade küttimisarv jääb tõenäoliselt teadlaste soovituse ja jahimeeste poolt nõukogule kinnitamiseks esitatud 783 isendi vahele. Kohustuslikku küttimismahtu Hiiu jahimeestel tänavu ees ei ole, sest jahindusnõukogu ei jõudnud korduvalt konsensusele.

Metssigade jahihooaeg kestab 1. märtsist veebruari viimase kuupäevani. Metsseale võib praegu pidada iga liiki jahti ja lasta iga siga, ent nagu Harri Kattel ütles, siis südametunnistus lubab jahimehel veebruaris lasta vaid kulti ja põrsaid, sest emisel on looted juba suured. Eelmisel hooajal lasti Hiiumaal 850, üle-eelmisel 1015 ja aasta varem 647 metssiga.