Oma mängutraktori sai ka hr Padar. Foto: Ilmar Saabas

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) liige Ivari Padar meenutas, et 2020. aasta riigieelarve teisel lugemisel tegid sotsid ettepaneku tõsta põllumeestele lubatud siseriiklike üleminekuteotuste tase (top up) 10,3 miljoni euroni. Paraku hääletati toona see ettepanek maha.

„Tänase informatsiooni järgi on aga niimoodi, et top up on hetkeseisuga jälle 10,3 miljonit eurot. Viis miljonit on juurde leitud,” rääkis Ivari Padar Maalehe veebile.

Ta selgitas, et viis miljonit lisas seekord top up´ile Riigikogu rahanduskomisjon.

„Kui rahanduskomisjon oli nõus, siis järelikult läheb see summa ka hääletamisele. Algul oli raha 5,3 miljonit, nüüd on 10,3 miljonit,” teatas Padar. Ta lisas, et tahaks ise ka teada, mille arvelt see viis lisamiljonit leiti. Sest kui sotsid soovitasid võtta viis miljonit riigireservist, ei leidnud see Riigikogus hääletamisel toetust.

Ka selgitas Padar, et Euroopa Liitu astudes on Eesti põllumajanduse tase põllumajandusreformide järgselt suhteliselt madal ja selle järgi arvestati Eesti põllumeestele ka madalamad toetusmäärad.

„Tänaseks on aga meie põllumajanduse toodangu tase järjest kasvanud, aga toetused ei ole järele tulnud,” ütles Ivari Padar