Tänavu on laadad ära jäänud, kuid need olid väiketalunike jaoks olulised müügikohad. Uute müügikanalite otsimine on viinud e-poodide võidukäiguni. Õnnelikud olid need talunikud, kellel e-pood juba enne kriisi olemas oli.

Tavaliselt laekub Andre Farmi e-poe kaudu paarkümmend tellimust päevas, kuid 1. mail, kui oli kaks ühe hinnaga pakkumine, tuli lausa 700 tellimust. „Mingi kampaania on meil kogu aeg – kas on kohaletoimetamine ilma postikuluta või paneme kingituse juurde,” rääkis perenaine. Keskmine tellimus jääb üle 30 euro ehk kolme kilo juustu kanti.

Arvestatav kogus Andre Farmi juustu jõuab ostjateni ka Taluturu kaudu, kus on Eesti suurima talukaubavalikuga e-pood, mis avas uksed märtsis. Kui nende Tartus, Pärnus ja Tallinnas tegutsevates Taluturu poodides kukkus kriisi järel külastatavus kuus korda, siis tuhande tootega e-pood on järjest menukamaks muutunud.

Ka talupidajate keskliit on vedanud veebiplatvormi loomist, mille kaudu väiketootjad saavad oma kaupa müüa ja praegu saab sellega tasuta liituda.

Avalehele
1 Kommentaari
Loe veel: