Pilt on illustratiivne Foto: Ingmar Muusikus

Eesti maakarja arvestuses saavutas esikoha Jaan Kiideri kuueaastane lehm Putukas, kellele järgnesid Liia Sooääre (Saare Maakari OÜ) lehmad Kelli ja Ünna, kirjutab Saarte Hääl.

Mõneti tavapäratuks kujunes võistlus Eesti holsteini tõugu lehmade seas, kus parimaks tunnistati Rauni POÜ lehm Krõõt. Alates 2003. aastast on selle tõu arvestuses olnud suveräänne valitseja Kõljala POÜ, kes on holsteinide vissitiitli pidanud loovutama vaid kahel korral. Seevastu Rauni ühistul õnnestus võistluste ajaloo jooksul saavutada alles teine võit. 1996. aastal tuli saarte vissiks Rauni ühistu punast tõugu Meeni, kolmel korral on ettevõte pälvinud oma loomadega Eesti holsteini tõugu lehmade hulgas reservvissi tiitli.

Eesti punase karja pingereas kerkis sel aastal esikohale Kärla PÜ lehm Suva, kes eelnevalt oli tunnistatud parimaks noorte lehmade arvestuses.

Maakarja vissitiitli pälvinud Putuka perenaine Anne Kiider ütles, et eile saadud vissitiitel oli nende talule ühtekokku viies. Kõik esikohad on Vaivere mahetootja noppinud maakarja loomadega, ehkki võistlustules on ka punase karja loomi.