Esimene lumi Tartumaal 11. novembril 2019. Foto: Argo Ingver

Varem olid need pikka aega Olustveres, viimased kaks aastat aga Kehtnas. Võimalikke kohti on tänavu sõelal kaks – Jõgevamaa või Virumaa.

Eesti künnivõistluste peakohtunik Taavi Võsa, kes ise töötab Eesti Taimekasvatuse Instituuudis, rääkis, et ETKI Kuremaa ümbruse maadel oleks selleks sobivad põllud. Ka saaks instituut pakkuda võistlusele lisaväärtust näituste, sordiaretuse teemade, põllututvustuste, mullaseminari vms näol.

Teise koha käis välja Eesti noorima künnivõistleja Andres Tamme isa ja mentor Aivar Tamm. Kuna nende pere tegutseb Virumaal, oleks võimalik korraldada võistlused ka Viru-Jaagupi kandis.

Künniseltsi rahvas hindas mõlemad kohad sobivaks. Esialgne kokkulepe on teha tänavused võistlused ETKI põldudel Jõgevamaal ja järgmise aasta omad Virumaal. Tänavuste võistluste aeg ja koht pannakse täpselt paika jaanuari lõpuks.

Kuna künniseltsil polnud ammu üldkoosolekut olnud, täpsustati ka liikmete nimekiri ja valiti uus juhatus. Sinna kuuluvad maailma künniseltsi nõukogu liige Margus Ameerikas, künnitreener Urmas Lees, Kaspar Järvala Kaspar Järvala künniklubist ja Aivar Tamm