Luua Metsanduskool Foto: Liina Liiv

Luua Metsanduskooli direktor Haana Zuba-Reinsalu selgitas, et metsandust õppivad noored ei saa praegu osa võtta teistest Euroopa ja maailma kutseõppe suurvõistlustest nagu EuroSkills ja WorldSkills. Nii ongi Euroopa Noorte Meistrivõistlused Metsanduses ainuke platvorm, kus
metsandusõppurid saavad omavahel mõõtu võtta. Eelolevatest võistlustest võtavad osa seitsmeteistkümne Euroopa riigi esindused.

Zuba-Reinsalu lisas, et Eesti on nendel võistlustel juba päris veteran. „Kui võistlussari aastal 2002 loodi, siis aasta hiljem olime meie juba ühinemas ja võtsime osa teistest võistlustest Soomes. Sellest ajast alates on Eesti osalenud kõikidel võistlustel,“ rääkis Luua Metsanduskooli direktor.

Luua Metsanduskool oli Euroopa Noorte Meistrivõistluste Metsanduses korraldaja ka aastal 2004. Läbi ajaloo on Eesti võistkond tulnud kaks korda esikohale (2003 Soomes ja 2004 Eestis toimunud võistlustel) ning korra kolmandale kohale (2010, võistlused toimusid Luksemburgis). Kõige
rohkem poodiumikohti on kogunud Austria, olles koguni kaheksal korral olnud võistluste võitja.

Käesoleva aasta võistlused toimuvad 20.-24. maini Eestis, võistlusi korraldab Luua Metsanduskool. Võistlused avatakse pidulikult 20. mail kell 20.00 Luua Metsanduskoolis.