Tartus, Maamessil toimunud rahvusvahelistel raievõistlustel Kevadkarikas 2014 saavutas esikoha Eesti raiesportlane Taavi Ehrpais. Teisele kohale tõusis Soome raiesportlane Jukka Perämäki ning kolmanda koha saavutas eestlane Andres Olesk. Husqvarna Eesti OÜ

Soome, Venemaa, Eesti, Läti, Leedu ja Valgevene raievõistlejate meeskonnad treenivad alates homsest Luua Metsanduskooli territooriumil ja õppemetsades raie maailmameistrivõistlusteks rootslasest raie maailmameistri Lars Strandelli juhendamisel.

"Eesti metsamehed on rahvusvaheliselt tuntud ja nõutud. Treeningutel viimistletakse oma oskusi, et olla maailmameistrivõistlusteks parimas vormis. Võistlused on lisaks professionaalidele olulised kõigele metsameestele, sest aitavad propageerida korrektseid töövõtteid. Seekordne laager on kergelt juubelihõnguline, sest toimub Eestis juba kümnendat korda. Esimene sellesarnane raievõistlejate laager toimus 20 aastat tagasi, 1994 aastal," ütles Husqvarna Eesti tegevjuht Jaanus Vahesalu.

Laager algab homme ning esimesed kaks päeva on treeningu päevad, kus lihvitakse oma oskusi ja jagatakse kogemusi nii metsas puude langetamisel kui ka platsialadel. Juba on toimunud üks treeninglaager Šveitsis, kus osalesid raievõistlejad Kesk-Euroopast ja isegi Jaapanist.

Iga kahe aasta järel toimuvad raie maailmameistrivõistlused peetakse sel aastal 10.-13 septembrini Šveitsis, Brienzis. Iga osalev riik saadab võistlusele kolmest kogenud raieprofessionaalist ja ühest juuniorist koosneva võistkonna. Eestit esindavad sel aastal Andres Olesk, Taavi Ehrpais, Sulev Tooming ja juunior Jarro Mihkelson.

Eesti meeskond tuli maailmameistriks 2006. aastal Otepääl toimunud 27. raie maailmameistrivõistlustel, 2008. aastal pälviti 15. koht, 2010. aastal jõuti 3. kohale ja individuaalarvestuses tuli Andres Olesk maailmameistriks. 2012. aastal jõudis Eesti meeskond 8. kohale.

Treeninglaagri ja võistluse korraldajad on Husqvarna Eesti OÜ ja Luua Metsanduskool.