Maaeluminister Martin Repinski. Foto: Rauno Volmar

„Eesti toidutoodetel on suur ekspordipotentsiaal, mida on tõestanud paljud Eesti ettevõtted, kes on õnnestunult oma tooteid juba aastaid eksportinud. Samas peame ekspordi osakaalu lähiajal oluliselt suurendama ning aitama ekspordiga alustada ettevõtetel, kes täna eelkõige siseturul tegutsevad. Seetõttu peame riigi poolt tegema kõik, et Eesti ettevõtete jaoks oma toodetega välisturgudele sisenemist lihtsamaks teha,“ sõnas Repinski.

„Olen võtnud eksporditeema ministrina oma prioriteediks. Et saada ülevaade Eesti toidueksportööride ja eksportida soovivate ettevõtjate ees seisvatest takistustest ja kuulata nende ettepanekuid, kutsun kokku toiduekspordi ümarlaua.“

Ümarlaua eesmärk on arutleda laiemalt ekspordiga seonduvate küsimuste üle, kuulata ettevõtjate ettepanekuid ja ideid ekspordi arendamiseks riigi poolt elluviidavate tegevuste ning olemasolevate toetusskeemide osas ning kaardistada kitsaskohad, mis ekspordi edendamise valdkonnas lahendamist vajavad.

Repinski sõnul on ümarlauale oodatud toidusektori ettevõtjad, kellel on praktiline kogemus oma toodete välisriikide turgudele viimisel. „Oodatud on nii väikeste toidutööstuste esindajaid kui suurtootjad- ja töötlejad,“ lisas minister.

Toiduekspordi ümarlaud koguneb maaeluministeeriumi väikses saalis kolmapäeval, 14. detsembril kell 11.