avinurme Foto: Arno Mikkor

Vahtraste külas Lõo turismitalust välja kasvanud Muhu veinitalu on peaasjalikult Peke Eloranta ja ta kaasa Ingridi vedada. Turismitaluga alustasid sealsamas Eloranta sõnutsi 15 aastat tagasi Ingridi vanemad Enn ja Karin Roose. Veinitalus tegutseb finantsjuhina Ingridi õde Eteri Harring ning tehnilise pealiku ja jahimehena vend Rene Harring, kirjutab Saarte Hääl.

Veiniturismitalu kontseptsioon on Eloranta sõnutsi lihtne. Nad pakuvad majutust ja puhkamisvõimalusi nii eraklientidele kui ka gruppidele ja firmadele. Talu teenused on seotud veininduse ja Luscher & Matieseni üle 100 aasta vanuse legendiga. “Tutvustame oma viinamarjaistandust, teeme väikseid workshop’e, soovi korral koolitusi ja nii edasi,” rääkis Eloranta, kelle sõnutsi on kogu kontseptsioonis veinil oluline osa.

Praegu on Muhu veinitalus kasvama pandud umbes 500 viinamarjataime. Lähiaastatel on plaan istutada neid nõnda palju, et kokku saaks 10 000 taime. “Selle kevade taimede arv on veel lõplikult kinnitamata,” tunnistas peremees.