Foto: Sven Arbet

Raskeveohobuste päev toimub sel aastal 23. korda ning tööhobuste aasta sündmusele saabub kohale kokku 17 raskeveohobust üle Eesti. Sel päeval võrreldakse ja hinnatakse noori eesti raskeveohobuseid, täkke ja märasid. Lisaks tunnustatakse parimate aretajate pool tehtud tööd. Ohustatud tõuna on eesti raskeveohobuseid kokku üle 350. Tõu säilitamist ja hobuste kasutamist tutvustatakse ka Ülenurmel.

Samal päeval on võimalik külastada Eesti Põllumajandusmuuseumi näitusi, tutvuda EV100 teraviljapeenra ja rukkipõlluga ning osaleda temaatilistes töötubades. Tegevust leiavad endale igas vanusese külastajad. Lastele toimuvad põnevad mängud, võimalus on sõita poni või hobusega, osaleda joonistuskonkursil ja külastada Kolme Põrsakese teadusteatrit. Toimub ka suvelaat, kus pakutakse eestimaised toidu- ja käsitöökaupu.

Eesti raskeveohobuste päev korraldatakse ühiselt Eesti Hobusekasvatajate Seltsi, Eesti raskeveohobuse kasvatajate haruseltsi ja Eesti Põllumajandusmuuseumiga. Tõuaretajaid toetab Eesti Tõuloomakasvatuse Liit.